HIP HOP

Taniec należący do ulicznych stylów tańca (street dance), może obejmować szeroki zakres ruchów pochodzących z różnych stylów:old school hip hop, hip hop new style, hip hop new age i freestyle. Korzysta on także z technik charakterystycznych dla poppingu, lockingu oraz funku. Taniec hip hop stwarza okazję do niebywałej ekspresji, a także własnej inwencji i pomysłowości.

BREAK DANCE

Nazywany także break, b-boying, powstał w Bronksie, dzielnicy Nowego Yorku. Jest to bardzo widowiskowy i dynamiczny styl tańca łączący akrobacje wykonywane na ziemi z ruchami tanecznymi zarówno w parterze jak i na stojąco.

JAZZ

Styl zawierający w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, wymaga od tancerza bardzo dużej świadomości ciała. Jazz sprawia wrażenie tańca lekkiego, emocjonalnego oraz subtelnego jednak zaraz po balecie, jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych i wymaga ogromnej pracy tancerza.

BALET

Inaczej nazywany tańcem klasycznym, jego celem jest wykształcenie ładu i harmonii w tańcu, dąży do ukazania piękna ciała oraz płynności ruchów. Balet wykształca doskonałą dyscyplinę ruchową.

11988704_1002791876450175_1226371495905979761_n

AFRO

Jest to taniec uchodzący za taniec radości i mocy. Jest energiczny, żywiołowy i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje co powoduje ogólne poprawienie samopoczucia. Taniec afro wymaga totalnego poddania się muzyce oraz kulturze Afryki. Najczęstszą formą prowadzenia zajęć afro jest technika follow the leader.

TANIEC NOWOCZESNY

Charakteryzuje się dużą swobodą na jaką mogą pozwolić sobie tancerze. Jest to styl idealny do nauki dla grup dziecięcych, ponieważ uczy ich koordynacji ciała oraz przygotowuje ich do późniejszego przejścia na inne style jak np. : jazz lub hip hop.

balet

Contemporary

Taniec oparty na idei baletu, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji u tancerza, który tańcząc stara się opowiedzieć pewną historię. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja oraz oddech.