Wybierz swój styl – nauka tańca w Warszawie

W East Side Dance Academy oferujemy różnorodne zajęcia taneczne dla dzieci oraz dorosłych. Nasi uczniowie przyjeżdżają z różnych dzielnic Warszawy, ponieważ prowadzimy naukę różnorodnych stylów tanecznych.

Sprawdź na czym polega konkretny styl, wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i zarezerwuj miejsce w grupie, kontaktując się z nami.

HIP HOP

Styl ten pozwala wyrazić swoją inwencję, pomysłowość i stanowi doskonałe źródło ekspresji. Zajęcia hip hop w Warszawie to doskonały wybór dla miłośników street dance’u. To miks różnych stylów: hip hop new age, hip hop new style, freestyle, old school

BREAK DANCE

Nazywany także break, b-boying, powstał w Bronksie, dzielnicy Nowego Yorku. Jest to bardzo widowiskowy i dynamiczny styl tańca łączący akrobacje wykonywane na ziemi z ruchami tanecznymi zarówno w parterze jak i na stojąco.

JAZZ

Styl zawierający w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, wymaga od tancerza bardzo dużej świadomości ciała. Jazz sprawia wrażenie tańca lekkiego, emocjonalnego oraz subtelnego jednak zaraz po balecie, jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych i wymaga ogromnej pracy tancerza.

BALET

Inaczej nazywany tańcem klasycznym, jego celem jest wykształcenie ładu i harmonii w tańcu, dąży do ukazania piękna ciała oraz płynności ruchów. Balet wykształca doskonałą dyscyplinę ruchową.

11988704_1002791876450175_1226371495905979761_n

AFRO

Jest to taniec uchodzący za taniec radości i mocy. Jest energiczny, żywiołowy i pozwala wyrzucić z siebie negatywne emocje co powoduje ogólne poprawienie samopoczucia. Taniec afro wymaga totalnego poddania się muzyce oraz kulturze Afryki. Najczęstszą formą prowadzenia zajęć afro jest technika follow the leader.

TANIEC NOWOCZESNY

Charakteryzuje się dużą swobodą na jaką mogą pozwolić sobie tancerze. Jest to styl idealny do nauki dla grup dziecięcych, ponieważ uczy ich koordynacji ciała oraz przygotowuje ich do późniejszego przejścia na inne style jak np. : jazz lub hip hop.

balet

Contemporary

Taniec oparty na idei baletu, w szczególności kładzie nacisk na pokazanie emocji u tancerza, który tańcząc stara się opowiedzieć pewną historię. Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń tak, jak w balecie, co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu, wykorzystywany jest tu ciężar ciała, grawitacja oraz oddech.